Mi baja van Márki-Zay Péternek Rapcsák Andrással?
Még a városépítőként is számon tartott egykori polgármester szobrát is eltávolítaná Hódmezővásárhely főteréről a bukott miniszterelnök-jelölt.
A magyarországi foglalkoztatók márciusban összesen csaknem 142 ezer üres álláshelyet jelentettek be a munkaügyi kirendeltségeken, így februárhoz képest több mint hatszorosára, az előző év márciusához viszonyítva pedig két és félszeresére nőtt a munkalehetőségek száma – derül ki a Nemzeti Munkaügyi Hivatal honlapján közzétett legfrissebb munkaerő-piaci adatokból.
A legtöbb új munkaerőigény Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyéből érkezett. Márciusban összesen 167 700 munkahely állt rendelkezésre közvetítésre, amelyből a zárónapon 73 700 állás maradt betöltetlen. Az NMH adatai szerint az újonnan bejelentett munkaerőigények 91,9 százaléka támogatott álláshely volt, ennek nagy része a közfoglalkoztatás keretében állt rendelkezésre. Az év harmadik hónapjában az újonnan bejelentett támogatott álláshelyek száma 130 300 volt, ez mind az előző, mind az előző év azonos hónapjához képest jelentős emelkedés.
A munkaadók 11 500 nem támogatott új álláshelyet jelentettek be márciusban. Az adatok szerint a márciusi zárónapon mintegy 620 ezer álláskeresőt tartottak nyilván, 8,3 százalékkal kevesebbet, mint az előző hónapban. Az előző év azonos időszakához képest ugyanakkor csaknem 29 ezerrel, 4,9 százalékkal nőtt az állástalanok száma. A legtöbb álláskereső továbbra is Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében van, ez a két megye a teljes állomány 21,4 százalékát adta. Márciusban 292 ezer álláskereső volt jogosult pénzbeli ellátásra, közel egynegyedük álláskeresési ellátást kapott.
A nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 13,9 százalék volt márciusban, a munkavállalási korú népességhez mért relatív ráta pedig 9,4 százalék volt. A Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) által használt definíció szerinti 15-74 éves munkanélküliek száma 2012 decembere és 2013 februárja között 501 900 volt, ami 11,6 százalékos munkanélküliségi rátát eredményezett.
A nyilvántartásban csaknem 74 ezer pályakezdő szerepelt, arányuk az összes álláskereső között 11,9 százalékot tett ki. Februárhoz képest 4,6 százalékkal csökkent, 2012 márciusához képest pedig 26,5 százalékkal nőtt a pályakezdő álláskeresők száma. A zárónapon több mint 178 ezer tartósan, egy éven túl nyilvántartásban lévő álláskeresőt tartottak nyilván, februárhoz képest 2,9 százalékkal csökkent a számuk, az előző év azonos időszakához képest azonban jelentősen, 34,1 százalékkal emelkedett. Márciusban az összes állástalanhoz viszonyított arányuk 28,7 százalékot tett ki.